„Mám velmi jednoduchý vkus. Spokojím se vždy s tím nejlepším.“ Oscar Wilde

Sametový koncert: Jitka Hosprová a hosté významného koncertu za svobodu

21.11.2019 v 19:30 
Pražská křižovatka (kostel sv. Anny)
Zlatá 211/1, 110 00 Staré Město

Sametová revoluce 1989? Koncert přední české violistky Jitky Hosprové, který nese název "Sametový koncert - Jitka Hosprová a hosté”, se uskuteční nyní v listopadu v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny) na Praze 1. Co můžete čekat?

Dohromady se spojily dvě věci, a to kulaté výročí Sametové revoluce a první opravdu samostatný koncert Jitky Hosprové v ČR. Jitka Hosprová je nejuznávanější českou violistkou a to nejen u nás, ale i v zahraničí, kde také nezřídka koncertuje. Zdobí ji sólová vystoupení v Londýně, Vídni, Paříži, Stockholmu, Římě, Miláně, Santiagu de Chile, Washingtonu DC, New Yorku, Brazílii, aj..
Jitka Hosprová vystupuje i na českých pódiích, ovšem vždy v rámci nějaké akce, nebo na pozvání, apod.. Svůj samostatný koncert však v ČR ještě neměla, takže jsme se domluvili (zastupující agentura The Best Forever a Jitka Hosprová), že takovou tradici uvedeme v život. Hledali jsme co nejvhodnější termín a podzim nám přišel i z časových důvodů nejlepší, zvlášť, když budeme moci koncertem každoročně také oslavit nabytou svobodu v ČR 

Jak sama Jitka říká “Viola je stále v ČR neprávem opomíjený nástroj.", a my dodáváme - protože každý se i z komerčního hlediska vrhne raději na housle. A společně jednoduše chceme, aby měli lidé možnost se také více s violou jako s nástrojem seznámit. Chceme, aby zjistili, že velikáni klasické hudby také psali skladby přímo pro violu, a že i soudobí autoři dál skládají pro tento úžasný nástroj.

Nepůjde o koncert pro tisíc lidí, to snad až příště… V tuto chvíli startuje první ročník samostatných koncertů v ČR a proto byl zvolen tomu odpovídající a noblesní prostor Pražské křižovatky, který navštívila i velká světová jména…

Předprodej vstupenek:

ticketart

Hlavní partneři:

Sametovy koncert hlavni partneri

Mediální partneři:

Sametovy koncert medialni partneri

Plakát akce:

Sametovy koncert plakat

Kontakt

The Best Forever s.r.o.
+420 736 511 785, info@thebest-forever.com

Sídlo společnosti a korespondenční adresa:
Náměstí 14. října 1307/2, 150 00 Praha 5 - Smíchov

IČ: 057 39 144, DIČ: CZ05739144
Společnost vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 269863