Varhan Orchestrovič Bauer

VarhanExtravagantní umělec tělem i duší. 

Od konce 90. let komponuje hudbu k české i zahraniční filmové a televizní tvorbě, skládá i komerční hudbu pro reklamu či znělky k výjimečným událostem. 

V průběhu své kariéry dirigoval mnohé české i zahraniční symfonické orchestry: London Symphony Orchestra, Basel Sinfonietta, Symfonický orchestr českého rozhlasu, Filharmonie hl. města Prahy FOK, Filharmonie Hradec Králové, Moravská Filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů, Západočeský symfonický orchestr a Koletova hornická hudba. Také je vůdčí osobností svého Okamžitého filmového orchestru. Jako dirigent se podílel na koncertním turné Evy Urbanové, koncertoval s německou zpěvačkou Ute Lemper, spolupracoval také s Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou, Leonou Machálkovou, Petrem Dvorským a dalšími významnými interprety. Také spolupracuje se svojí sestrou, vynikající jazzovou i nadžánrovou zpěvačkou Alicí Bauer. Alice nazpívala kvasibarokní árii do jeho hudby k filmu Miloše Formana Goyovy přízraky. Lidskou duchovní katarzi, meditační a relaxační hudbu zkomponoval pro CD „Léčivá poselství hudby“ na které spolupracoval s hudebníkem a zpěvákem Vojtou Dykem.

V současné době se intenzivně věnuje novému koncertnímu programu CLASSIC JAM s podtitulem "Josef Cigánek a Varhan Orchestrovič Bauer + Okamžitý Filmový Orchestr hrají mistry klasické a filmové hudby" 

V České republice jde dosud o ojedinělý projekt s propojením klasické hudby a bicích nástrojů. Jde o show postavenou na nejznámějších a nejoblíbenějších melodiích klasické hudby (skladby: B. Smetany, A. Dvořáka, L. van Beethovena, J. S. Bacha, A. Vivaldiho aj.). Filmová hudba je v programu zastoupena těmi nejznámějšími filmovými melodiemi, i melodiemi známými z dřívějších časů spíše z televize.

Zajistíme jedinečné vystoupení Varhana Orchestroviče Bauera buďto s Okamžitým Filmovým Orchestrem, nebo i s menším tělesem, které nese název JazzOfo a které hraje filmovou hudbu ve Varhanově jazzové úpravě. 

Možné varianty vystoupení:

  • KONCERTY S VIZUÁLNÍ PROJEKCÍ, ŽIVÝ SOUNDTRACK
  • SYNCHRONNÍ HUDBA S OHŇOSTROJEM
  • INTETRAKTIVNÍ SHOW
  • WORKSHOPY

Kontakt

The Best Forever s.r.o.
+420 736 511 785, info@thebest-forever.com

Sídlo společnosti a korespondenční adresa:
Náměstí 14. října 1307/2, 150 00 Praha 5 - Smíchov

IČ: 057 39 144, DIČ: CZ05739144
Společnost vedená u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 269863