Josef Cigánek & Pavel Jakub Ryba & Guests

Josef Cigánek & Pavel Jakub Ryba & Guests

Josef Cigánek, Pavel Jakub Ryba & guests: Mirek Linka, Tomáš Křemenák, Petr Valášek.

„Mám velmi jednoduchý vkus. Spokojím se vždy s tím nejlepším.“ Oscar Wilde

Josef Cigánek – drums and percussion
Pavel Jakub Ryba – bass
& guests: Mirek Linka – guitars, Tomáš Křemenák – sax, flute, accordion, melodion, Petr Valášek – bass clarinet

Dva muzikanti, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Hudba, kterou spolu se svými hosty produkují, je především z autorské dílny Pavla Jakuba Ryby a ačkoliv se žánrově řadí do Jazzu, tak pojetím se stává na každém koncertě především strhující šou.

Josef Cigánek

Patří jednoznačně mezi nejuznávanější a nejvšestrannější profesionální bubeníky česko-slovenské polistopadové éry. Jeho hudební rozsah nemá absolutně žádné hranice. Hraje vše od Jazzu po Metal.

Jeho jméno najdete v doprovodných skupinách předních českých zpěváků a zpěvaček (K.Gott, H. Vondráčková, M. David, L. Machálková, aj.), také v historii slavných česko-slovenských skupin (Team, Kreyson, Aleš Brichta Band, Miloš Dodo Doležal, Abraxas, atp.), a také na mnoha CD a DVD. 

Spolupracuje i s velkými světovými jmény (např. britský kytarista Alex Hutchings, nebo producent skupiny Metallica Flemming Rasmussen) a v neposlední řadě je i firemním hráčem předních světových bubenických značek ZILDJIAN a AQUARIAN a velmi úzce spolupracuje s firmou KYTARY.CZ.

Pavel Jakub Ryba 

Odborníci a posluchači jak v Evropě, tak i v USA velice oceňují hudbu, kterou Pavel Jakub Ryba se svými přáteli hraje. Především oceňují charakteristický zvuk basových kytar. Právem je P. J. Ryba považován za jednoho z nejlepších basových kytaristů v České republice. V jeho repertoáru se střídá jazz, klasika, ale i pop, rock. P. J. Ryba není jen osobitým a vynikajícím hráčem, ale i úspěšným hudebním skladatelem. Jeho sólové album Yes, Yes, No, No získalo nejvyšší hodnocení v časopise Jazzize a pochvalnou recenzi Pauly Edelstein (Sound Of Timeless) a bylo na vrcholu žebříčku po celé tři měsíce vedle takových jazzmanů jako jsou Pat Metheny, Charles Mingus , Keith Jarret nebo Joe Zawinul.

Mirek Linka

Absolvent státní konzervatoře v Praze. Kytarista širokého stylového záběru od soudobé vážné hudby (Agon Orchestra) až po funk-jazzové fúze. Je vyhledávaným studiovým hráčem, a také se věnuje výuce hry na kytaru.

Tomáš Křemenák

Absolvent konzervatoře (saxofon, příčná flétna, akordeon). Hudebník, skladatel, učitel hudby, studiový hráč.  Spolupracuje s našimi předními interprety napříč žánry.

Petr Valášek

Vystudoval konzervatoř v Pardubicích. Působí v Orchestru Karla Vlacha jako basklarinetista a tenorsaxofonista. Spolupracuje s interprety převážně jazzovými, k čemuž ho předurčují jeho mimořádné improvizační a multiinstrumentální schopnosti.

Zajistíme pro vás koncert pouze v triu, ovšem stejně tak domluvíme i rozšířené hudební těleso dle vašich představ a potřeb.

Máte-li zájem o skvělou šou ve stylu moderního melodického jazzu, která je ozdobena výkony jednotlivých hudebníků, pak je volba tohoto programu tou nejlepší.

© THE BEST FOREVER S.R.O.
vytvořil pixelhouse.cz