Lucie Silkenová

Lucie Silkenová

Sopranistka Lucie Silkenová absolvovala pražskou Akademii múzických umění ve třídě Ivana Kusnjera a rovněž mistrovské kurzy v Anglii, Španělsku, Německu a Rakousku.

„Mám velmi jednoduchý vkus. Spokojím se vždy s tím nejlepším.“ Oscar Wilde

Sopranistka Lucie Silkenová absolvovala pražskou Akademii múzických umění ve třídě Ivana Kusnjera a rovněž mistrovské kurzy v Anglii, Španělsku, Německu a Rakousku.

Její soutěžní úspěchy zahrnují 1. cenu na Mezinárodní soutěži mladých hudebníků Concours International d’Encouragement ve francouzském Lyonu (2008) a 2. cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech (2009). V roce 2013 se probojovala mezi semifinalisty v soutěži Hans Gabor Belvedere. Od roku 2010 pravidelně hostuje v pražském Národním divadleS a Státní opeře, vystupovala rovněž v operních domech v Liberci, Plzni a Ostravě. Úspěšně si vede i v oblasti koncertní, představila se na festivalech Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův Máj Ostrava, Dvořákova Olomouc, Festival Mahler Jihlava aj.. Spolupracovala a spolupracuje s BBC Symphony Orchestra v Londýně,  Budapest Festival Orchestra, Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo, s Českou filharmonií, symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a mnoha dalšími.

Lucie má své věrné posluchače nejen v České republice, ale získává si je postupně i v zahraničí. Pravidelně koncertuje po Evropě (Anglie, Belgie, Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina). Má však za sebou i koncertní turné ve Spojených Státech,  Japonsku či Brazílii.

Vystoupení Lucie Silkenové vám zajistíme dle vašich požadavků. Lucie vám ráda zazpívá s klavírem, smyčcovým kvartetem, triem, ale i za doprovodu harfy nebo varhan. Nejkrásněji ovšem vynikne její umění s orchestrem, který pro vás rádi zajistíme. Vše dle vašich představ a možností.

Hledáte-li noblesní program a úžasný hudební zážitek v klasickém duchu, je pro vás Lucie Silkenová tou nejlepší volbou.

Odkazy:

© THE BEST FOREVER S.R.O.
vytvořil pixelhouse.cz