Jitka Hosprová

Jitka Hosprová

Jitka Hosprová ztělesňuje dynamické pojetí klasické hudby.

„Mám velmi jednoduchý vkus. Spokojím se vždy s tím nejlepším.“ Oscar Wilde

Jitka Hosprová ztělesňuje dynamické pojetí klasické hudby. Svojí vášní pro violu upoutává pozornost obecenstva k tomuto často přehlíženému nástroji a současně inspiruje skladatele k psaní nových hudebních děl. 

Vítězka mezinárodní Beethovenovy interpretační soutěže vystudovala Konzervatoř v Plzni a u doc. Jana Pěrušky absolvovala Akademii múzických umění v Praze.

K violovému mistrovsví ji po studiích dovedl legendární italský violový virtuóz Luigi Alberto Bianchi. Jitka Hosprová debutovala po studiích v USA koncerty ve Washingtonu DC a New Yorku. Na základě úspěšných vystoupení zahájila spolupráci s významnou newyorskou agenturou Hunstein Artists a byla představena americkému publiku. Světovou veřejnost oslovila vystoupením ve Washingtonu DC při slavnostním předání ceny Medal of Freedom Ronalda Regana in memoriam dr. Miladě Horákové. V sezóně 2007 se představila americkému publiku v Los Angeles a Connecticutu jako sólistka French Chamber Orchestra a také sólovým recitálem v New Yorku. Zdobí ji sólová debutová vystoupení v Londýně, Vídni, Paříži, Stockholmu, Římě, Miláně, Santiagu de Chile, Brazílii, Hongkongu , Tunisu a svými koncerty se představila ve většině evropských zemí. 

Jitka Hosprová vystupuje s předními českými a světovými orchestry, významnými dirigenty a hudebními osobnostmi. Na svém kontě má více než desítku CD, nahrává pro společnosti Supraphon, Arco Diva, Multisonic a Bohemia Records. Je zakladatelkou a ředitelkou hudebního festivalu Procházky uměním a hraje na violu, kterou pro ni vyrobil v roce 2012 Petr Zdražil. 

Repertoár Jitky Hosprové je opravdu široký a můžeme tedy přizpůsobit výběr repertoáru i případné složení doprovodného tělesa zcela dle vašich představ.

Pokud hledáte hudební program, který spojuje vyjímečnost, krásu a prvotřídní instrumentální provedení, je pro vás Jitka Hosprová tou nejsprávnější volbou.

Odkazy:

 

 

© THE BEST FOREVER S.R.O.
vytvořil pixelhouse.cz